רצועות התנגדות מצוינות לאי מאמץ מפרקים

אימוני כוח חיוניים לשריפת שומן, בניית שרירים ומניעת פציעות. זה גם מגביר את קצב חילוף החומרים שלך כך שאתה שורף יותר קלוריות גם כשאתה לא מתאמן. רצועות התנגדות הן דרך מצוינת להוסיף אינטנסיביות לאימון הכוח שלך מבלי לאמץ את המפרקים. הם גם סבירים, קומפקטיים וקלים לשימוש בבית או בחדר הכושר. לא רק שרצועות התנגדות נוחות, הן גם יכולות לשמש כמעט בכל שגרת פעילות גופנית בגלל מגוון הדרכים בהן ניתן ליישם. אתה יכול להוסיף אותם כמעט לכל תרגיל הרמה, ריסוק, לחיצה או הארכה. רצועות התנגדות מגיעות במספר רמות התנגדות המאפשרות לך להגביר את הקושי ככל שתתחזק. הרצועות הללו מגוונות ביותר וניתן להשתמש בהן בתרגילי כוח רבים ושונים המכוונים לקבוצות שרירים שונות, כגון תלתלים דו-ראשיים, טבילות תלת-ראשי, כפיפות צד, הרמת ברכיים וזבובים בין היתר.

היכן ניתן לקנות רצועות התנגדות לאימון כוח

אתה יכול לרכוש רצועות התנגדות באינטרנט או בחנות מקומית. אתה יכול למצוא אותם גם בחדר הכושר. אם אתם מחפשים מותג ספציפי, מומלץ לעשות קניות באינטרנט מכיוון שתוכלו למצוא מבחר גדול בהרבה של מותגים וסוגים. אתה יכול לקנות את הלהקות האלה ברוב חנויות מוצרי הספורט, כמו גם ברוב חנויות הכלבו. מחירם נע בין 2 ל-50 ליש"ט, תלוי באיכות ובסוג. כדאי לקנות מותג איכותי כדי להבטיח שהם יחזיקו מעמד זמן רב. ככל שהרצועה עבה יותר, כך היא יכולה לקחת יותר משקל. אתה יכול גם לקנות אותם בבית המרקחת המקומי או בחנות טבע, במיוחד בעונת ההצטננות והשפעת. גם בחדרי כושר יש אותם.

מהם הסוגים השונים של רצועות התנגדות?

יש כמה סוגים שונים של רצועות התנגדות לבחירה, כל אחת עם סט יתרונות משלה. כל סוג זמין גם ברמות שונות של התנגדות, כך שתוכל לבחור את הסוג המתאים ביותר לרמת הכושר שלך. אמנם ישנם כמה חומרים שונים המשמשים לייצור להקות אלה, הסוגים הנפוצים ביותר הם לטקס וניאופרן. רצועות לטקס הן הסוג הנפוץ ביותר של רצועת התנגדות. הם נמצאים לעתים קרובות במועדוני בריאות ובמכוני כושר בגלל הרבגוניות שלהם ובמחיר סביר. הם מגיעים בצבעים שונים, כאשר כל צבע מייצג רמת התנגדות שונה. צהוב הוא הבהיר ביותר, ולעלות לסגול כהה זה הכי קשה. רצועות ניאופרן דומות לרצועות התנגדות אך בעלות מרקם עבה יותר. הם נהדרים עבור אנשים שרוצים אימון אינטנסיבי יותר ומוכנים להוציא קצת כסף נוסף. Theraband, להקות הן אופציה פופולרית, במיוחד עבור אלה שרוצים התנגדות רכה יותר. הם מגיעים בצבעים שונים כדי לייצג רמות שונות של התנגדות, ועל הצבע בכל קצה יש אות אלפבית, A ו-B. אתה יכול להשתמש ברצועות אלה למגוון תרגילים שונים.

תרגילים באמצעות רצועת התנגדות לאימון כוח

הרמת ברכיים, תרגיל זה מכוון את העכוז שלך ואת שרירי הירך שלך. כדי לעשות את התרגיל הזה, עמוד עם הברכיים כפופות מעט, מחזיק את הרצועה בשתי הידיים. השקע את המותניים למטה כאילו אתה הולך לשבת על כיסא, אבל אל תשב עד הסוף. לאחר מכן, הרם רגל אחת בכל פעם, ותן לה לצאת ישר מאחוריך. הקפד ללחוץ על העכוז בחלק העליון של התנועה. אל תתנו לברך להתחמק פנימה. זהו תרגיל נהדר על רגל אחת שניתן לעשות בבית, בחדר הכושר או בחופשה. סקוואט עם שכיבות סמיכה, תרגיל זה מכוון את העכוז, שרירי הירך האחורי, ה-quads והליבה שלך. כדי לעשות את התרגיל הזה, עמוד עם הרגליים ברוחב הירכיים עם הרצועה בשתי הידיים. כפוף עם הברכיים בזווית של 90 מעלות ונסה לשבת לאחור כאילו אתה הולך לשבת בכיסא, אבל אל תשב עד הסוף. דחוף את עצמך בחזרה למעלה ודחף את הידיים החוצה לפניך עד שהזרועות שלך ישרות. נסה להרחיק את הידיים שלך מהגוף שלך ככל שתוכל מבלי לתת להן לעבור את ראשך.

סיכום

רצועות התנגדות הן דרך מצוינת להוסיף אינטנסיביות לאימון הכוח שלך מבלי לאמץ את המפרקים. הם גם סבירים, קומפקטיים וקלים לשימוש בבית או בנסיעות. לא רק שרצועות התנגדות נוחות, אלא גם ניתן להשתמש בהן כמעט בכל שגרת פעילות גופנית בגלל מגוון הדרכים בהן ניתן ליישם. אתה יכול להוסיף אותם כמעט לכל תרגיל, הרמות, ריסוק, לחיצות או הארכות. רצועות התנגדות מגיעות במספר רמות התנגדות המאפשרות לך להגביר את הקושי ככל שתתחזק. הרצועות הללו מגוונות ביותר וניתן להשתמש בהן בתרגילי כוח רבים ושונים המכוונים לקבוצות שרירים שונות, כגון תלתלים דו-ראשיים, טבילות תלת-ראשי, כפיפות צד, הרמת ברכיים וזבובים בין היתר.