עצות לגבי הגבלת אלכוהול כדי להפחית בעיות בריאות

כאשר אתה מנסה לשמור על אורח חיים בריא, זה יכול להיות מאתגר לעשות זאת כאשר אלכוהול הוא חלק מהפעילויות החברתיות שלך. עם זאת, אם אתה שואף לשתות פחות, או להגביל את השתייה שלך, יש כמה שיטות בריאות שיעזרו לשמור על הצריכה שלך בשליטה. אם אתה מנסה לא להגזים באלכוהול, הרגלים טובים אלה יכולים לעזור לך להישאר בגבולות שלך. הגבלת כמות האלכוהול שאתה שותה על בסיס קבוע היא אחת הדרכים הקלות ביותר להפחית את הסיכון שלך לפתח בעיות בריאות ומחלות חמורות כמבוגר.

תמיד לשתות באחריות

יש לזכור כמה נקודות בסיסיות בעת שתיית אלכוהול. בחר את המשקה שלך בחוכמה. זכרו שלא כל המשקאות האלכוהוליים נוצרים שווים. קוקטייל עם סודה ומיץ פירות יהיה פחות אלכוהול מאשר מרטיני. לאלכוהול יש השפעה מייבשת על הגוף שלך, לכן שתיית מים באופן קבוע בזמן שתיית אלכוהול חיונית כדי להישאר לחות. זה יעזור למנוע תחושת סחרחורת ושיכור על בטן מלאה. מתינות היא המפתח: זכור ששום כמות של אלכוהול אינה בריאה לגוף שלך. אפילו למשקה אחד יכול להיות השפעות שליליות על הגוף שלך אם הוא נצרך בכמויות גדולות על פני תקופה קצרה של זמן. היו מודעים לסביבתכם. אלכוהול פוגע בכושר השיפוט שלך ועלול לגרום לך לקבל החלטות גרועות, אז שים לב לסביבתך בזמן השתייה.

האט את הקצב כשאתה שותה

כשאתה שותה אלכוהול, קל להוריד משקה במהירות, אבל יש כמה דרכים שבהן אתה יכול להאט כדי להבטיח שאתה שותה באחריות. קח זריקה קרה כקרח עוד לפני שאתה מתחיל לשתות. זה יאט אותך בזמן שאתה שותה ויעזור לך לשתות לאט יותר. לפני שאתם מוזגים לעצמכם משקה, כוונו טיימר ל-30 דקות ושתו משקה אחד לאט ככל האפשר למשך הזמן המוקצב. זה יעזור לך להאט ולוודא שאתה לא שותה מהר מדי. קח לגימת מים בין כל משקה. זה יעזור להאט אותך כמו גם לעזור לך לשמור על לחות.

לאכול לפני ובזמן השתייה

אכילה לפני שמתחילים לשתות חיונית למניעת הנגאובר ולשמירה על איזון הסוכר בדם. כשאתה אוכל לפני השתייה, יש לך פחות סיכוי לכאב ראש מהתייבשות, אתה לא תהייה כל כך חולה מהרעלת אלכוהול ובסך הכל יהיה לך זמן טוב יותר. כשאתם אוכלים, אל תלכו על משהו כבד כמו סטייק או מנת פסטה גדולה. במקום זאת, מצא משהו קל כמו סלט, מרק או מתאבן. כאשר אתה אוכל תוך כדי שתייה, הקפד לאכול מנות קטנות של מזון כל 30 דקות בערך בזמן שאתה שותה. זה יעזור להאט את קצב השיכרון, לשמור על איזון רמת הסוכר בדם ולמנוע הנגאובר למחרת בבוקר.

הישארו לחות

עבור אנשים רבים, אלכוהול הוא המשקה המקובל בחברה במסיבות, ברים וארוחות ערב. מכיוון שאלכוהול הוא חומר משתן, הוא מגביר את מתן השתן וגורם לך לאבד הרבה מים. כדי להימנע מתחושת התייבשות, חשוב לשמור על לחות על ידי שתיית מים מרובה תוך כדי שתיית אלכוהול. כאשר אתה שותה אלכוהול, עליך לשתות כ-3 כוסות מים על כל כוס אלכוהול. זה יעזור לך להחליף את המים שאתה מאבד מהשתן ולעזור למנוע התייבשות, כאבי ראש ומחלות מאלכוהול. שתיית מים לפני, במהלך ואחרי שתיית אלכוהול חיונית לשמירה על לחות.

מצא פעילויות שעוזרות להגביל את הרצון שלך לשתות

אם אתה מנסה לשתות פחות, אחת הדרכים הטובות ביותר לרסן את הרצון שלך לשתות היא למצוא פעילות חלופית שאתה נהנה ממנה בדיוק כמו שאתה נהנה לשתות. עשיית משהו שאתה נהנה יסיח את דעתך מהרצון לשתות ויעזור לך להימנע מהפיתוי ביחד. הנה כמה רעיונות. הצטרף לקבוצת ספורט, משחק ספורט הוא דרך מצוינת להפיג מתחים ולהכיר אנשים חדשים. מצא תחביב הכרוך ביצירתיות. זה יכול להיות כל דבר, מציור לכתיבה ועד לעיבוד עץ. צאו לחקור את העיר שלכם, תוך כדי טיול, נסו לעשות משהו שמעולם לא עשיתם קודם לכן. השתתף בהופעת מוזיקה או תיאטרון, למרות שאתה לא שותה, ללכת לאירוע ייתן לך תחושה של חברותיות.

סיכום

המפתח לשתייה אחראית הוא לשתות תמיד בגבולות שלך. אם אתה לא יודע את הגבולות שלך, שתה מים. אם אתה יודע את הגבולות שלך, אתה יכול לשתות משקה או שניים ביום (לא יותר מ-2 משקאות ליום לנשים ו-3 משקאות ליום לגברים). ואם אתם מנסים לשתות פחות, זכרו לשתות לאט, אכלו משהו לפני שאתם שותים ותמיד הישארו לחות. מעבר לכך, חשוב להיות מודעים לסביבתכם ולבחור את המשקאות שלכם בחוכמה.