סוגים שונים של מוטות גוף

תרגילי אימון כוח יכולים להיות די מפחידים. אחרי הכל, אתה מרים משקלים כבדים ומאמץ את השרירים במגוון דרכים שונות. על מנת להפיק את המקסימום משגרת אימוני הכוח שלכם, חשוב להצטייד בכלים הנכונים לעבודה. משמעות הדבר היא השקעה ברצועות התנגדות, משקולות או סוג אחר של ציוד לבניית חוזק. ישנם יתרונות פוטנציאליים רבים לאימון כוח, כולל שיפור בצפיפות העצם ובטונוס השרירים, שיפור שיווי משקל וקואורדינציה, סיכון מופחת לנפילות אצל מבוגרים, ואפילו ירידה בסיכון למחלות לב וכלי דם.

מה זה בודי בר?

מוט גוף הוא ציוד המשמש בתרגילי אימון כוח. זה נועד להיות ציוד רב-תכליתי שיכול לעזור לך לבצע מגוון תרגילי כוח שונים. מוט גוף הוא בדרך כלל באורך 36 אינץ', והוא כולל אחיזה/ידית מרופדת בכל קצה. האחיזה יכולה להיות עשויה מגומי או חומר דומה, ויש לה קצת נתינה כדי להפוך את המוט לנוח יותר בזמן השימוש בו. סורגים לגוף יכולים להיות מיועדים לגברים או לנשים, והם מגיעים במגוון משקלים שונים. אם אתה חדש בעולם של אימוני כוח, בר גוף הוא מקום מצוין להתחיל בו. בר גוף הוא קצת שונה ממשקולת מסורתית. למשקולת יש שני קצוות, ולכל קצה יש צלחת משוקללת. מוטות גוף נוטים להיות בעלי משקל בודד בכל קצה, מה שמקל על הטיפול בהם למתחילים. מוטות גוף כוללים גם אחיזה בזווית. אחיזה זווית זו יכולה להקל על ביצוע תרגילים מסוימים.

למה להשתמש בסרגל גוף לאימון כוח?

מוטות גוף הם כלי נהדר לאימון כוח מכיוון שהם נגישים יותר מציוד מסורתי יותר לאימון כוח. כפי שהזכרנו לעיל, מוטות גוף כוללים משקל בודד בכל קצה, מה שהופך אותם לקלים יותר, קצרים יותר וקלים יותר לשימוש מאשר משקולת מסורתית. זה אומר שהם נהדרים למתחילים. אדם שרק מתחיל את דרכו עם תרגילי כוח עלול להיות מאוים על ידי משקולת. למשקולת יש שני קצוות שלכל אחד מהם צלחת משוקללת. לסרגל גוף, לעומת זאת, יש רק משקל אחד בכל קצה. זה עושה את זה הרבה יותר קל להתחיל. סורגים לגוף הם גם אופציה מצוינת עבור אנשים שרוצים להתאמן בפרטיות ביתם. בחדר כושר אולי יש ציוד לאימוני כוח, אבל אולי יהיו רק כמה מוטות או מכשירים אחרים שמשתמשים במשקולת. אם אתה רוצה לבצע תרגילי כוח מסוימים, אבל לא מוצא את הציוד שאתה צריך בחדר הכושר, בר גוף הוא אופציה מצוינת.

איזה סוג של גוף בר הוא הטוב ביותר?

ישנם כמה סוגים שונים של סורגים לגוף כיום בשוק, ולכל אחד יש אוסף יתרונות משלו. סוג סרגל הגוף שתבחר יהיה תלוי ביעדי הכושר שלך, רמת הכוח וסגנון האימון המועדף. מוטות גוף ישרים כוללים ידית אחת בכל קצה. זה עושה את הסורגים האלה דומים מאוד למשקולות. מוטות גוף ישרים הם אפשרות מצוינת אם אתה רק התחלת עם אימוני כוח ולא רוצה להשתמש בסרגל כבד יותר. מוטות גוף מעוקלים כוללים שתי ידיות בכל קצה, מה שהופך אותם לקלים יותר לאחיזה. עיצוב זה נהדר עבור אנשים שמתקשים באחיזה או למצוא תנוחה נוחה לידיים שלהם. מוטות גוף מרובי אחיזה כוללים שתי ידיות בכל קצה, אך האחיזים אינם מקבילים. זה הופך את הבר ליותר כמו מכונת כבלים, שם דגש רב יותר על שרירי הליבה שלך.

היתרונות של שימוש בסרגל גוף לאימון כוח בבית או בחדר הכושר

כפי שכבר הזכרנו, מוטות גוף נהדרים למתחילים. אם אתה רק מתחיל עם אימוני כוח, סרגל גוף הוא אופציה נהדרת עבורך. מוט גוף קל יותר ממשקולת מסורתית, מה שהופך אותו לאופציה מצוינת עבור אנשים עם כוח או ניידות מוגבלים. אם יש לך מוגבלות בתנועתיות במפרקים שלך, משקולת מסורתית עשויה להיות מעט מאתגרת לשימוש. מוטות גוף הם גם אפשרות מצוינת אם יש לך מקום מוגבל. אם אין לך המון מקום בבית שלך, אולי משקולת לא תהיה אופציה בשבילך. מוטות גוף מגיעים במגוון גדלים שונים, החל מקצרים יחסית ועד ארוכים למדי. זה אומר שאתה אמור להיות מסוגל למצוא משקולת שמתאימה לבית שלך.

מילים אחרונות

אם אתה חדש בעולם של אימוני כוח, סרגל גוף הוא אופציה מצוינת. מוטות גוף קלים יותר ממשקולות מסורתיות, מה שהופך אותם לאופציה טובה למתחילים שאולי אין להם הרבה כוח. מוטות גוף מגיעים גם במגוון גדלים שונים, מה שהופך אותם לבחירה מצוינת עבור אנשים שיש להם מקום מוגבל בבתיהם, לא רק בחדר הכושר.