לרוץ בשביל הגבעות לבריאות

כשאתה מזהה את הגבעה הראשונה וחושב, זה לא יהיה כל כך נורא, אין לך מושג מה יקרה. כולנו יודעים שריצה בעלייה קשה יותר מקרקע שטוחה, אבל לא רק עוצמת האימון הופכת את סוגי הריצות הללו למאתגרים יותר. ריצה בעלייה מכבידה יותר פיזית על הגוף שלך מכיוון שהיא דורשת יותר כוח ותאוצה כדי להמשיך להתקדם. באופן כללי, הגוף שלך חייב לעבוד קשה יותר כדי להזיע פשוט כי אתה מטפס במעלה שיפוע במקום לגלוש על פני אדמה שטוחה. עם זאת, זה לא אומר שאתה צריך להימנע מריצת גבעות בכל מחיר. כאשר מתבצעת בצורה בטוחה ויעילה כחלק משגרת פעילות גופנית מאוזנת, ריצת גבעות יכולה לספק יתרונות רבים לבריאות ולרמת הכושר שלך.

בנה שרירים חזקים יותר

הגבעות הן דרך מצוינת לבנות שרירים ולשריפת שומן בו זמנית, מה שיכול להוביל לירידה במשקל ולהרכב גוף בריא יותר. הסיבה לכך היא שהשרירים עוזרים לגוף שלך לשרוף קלוריות, כך שככל שיש לך יותר שרירים, כך תשרוף יותר קלוריות במהלך היום. בעת ביצוע אימון גבעה, אתה מרים את משקל הגוף שלך במעלה השיפוע, מה שאומר שאתה מחזק את השרירים שלך. זה יעזור לך לבצע ביצועים טובים יותר באימונים אחרים, כגון הרמת משקולות ותרגילי משקל גוף, שיכולים לעזור להוביל לתוצאות טובות יותר. שרירים חזקים יותר גם עוזרים להגביר את בריאות המפרקים ולהפחית את הסיכון לפציעה. זה נכון במיוחד אם אתה מרים משקולות, אבל זה חל גם על צורות אחרות של פעילות גופנית. שרירים חזקים יותר יכולים לתמוך במפרקים ולעזור להפחית כאב ואי נוחות בברכיים, ירכיים, קרסוליים וגב.

משפר את בריאות הלב

ריצה או הליכה על גבעות היא דרך מצוינת להגביר את רמת הכושר הקרדיווסקולרי שלך ולשפר את הבריאות הכללית שלך. הסיבה לכך היא שמדובר באימון בעצימות גבוהה שיגרום לדופק שלך לעלות ולגרום לך להזיע. כאשר אתם מבצעים תרגילים אירוביים, כמו ריצת גבעות, אתם מגבירים את קצב הלב ואת קצב הנשימה, מה ששורף יותר קלוריות ושומן. זה יכול לעזור לך לרדת במשקל, להוריד את לחץ הדם, לשפר את רמות הכולסטרול ולהוריד את הסיכון למחלות לב. ככל שתהיה בכושר גופני יותר, תבחין גם בשיפורים ביציבה שלך ובאיך שאתה מרגיש לאורך היום. תרגילי לב וכלי דם, כגון הליכה או ריצה על גבעות, יכולים לשפר את בריאותך הנפשית על ידי הפחתת חרדה ושיפור ההערכה העצמית.

שורף יותר קלוריות

ריצה בעלייה היא מאתגרת יותר מריצה ברמת רמה, וסביר להניח שתשרוף יותר קלוריות תוך כדי. בדרך כלל, אדם שורף בין 100 ל-300 קלוריות לכל מייל ריצה, אך הדבר תלוי במספר גורמים, כולל המשקל שלך והמשטח עליו אתה רץ. אתה יכול לצפות לשרוף יותר קלוריות בעת ריצה בשיפוע כי זה הופך את הפעילות לאינטנסיבית ומאתגרת יותר. ריצה בעלייה גורמת לקצב הלב שלך לעלות עקב המאמץ הגדול יותר הנדרש להזיז את גופך קדימה. בהתאם לתלולות השיפוע, אתה יכול לשרוף עד 50% יותר קלוריות ממה שהיית רץ על משטח ישר. אם אתה שוקל 150 קילו, אתה יכול לצפות לשרוף בסביבות 367 קלוריות בריצה בקצב של 9 דקות מייל על קרקע ישרה ו-531 קלוריות אם אתה רץ את אותו המרחק בשיפוע של 7%.

חיזוק ליבה ואיזון

חיזוק שרירי הליבה שלך יעזור לך להישאר נקי מפציעות ולהתפקד טוב יותר באימונים אחרים. ריצת גבעות היא דרך מצוינת לעשות זאת מכיוון שאתה מרים את הגוף שלך במעלה שיפוע. אמנם סוג זה של תרגיל הוא מאתגר, אבל זה יכול לעזור לשפר את היציבה שלך על ידי חיזוק שרירי הליבה שלך. זה יכול לעזור לך לעמוד זקוף יותר כשאתה עומד במקום וגם להפוך את הפעילויות היומיומיות שלך, כמו הרמת חפצים כבדים, לקלה יותר ופחות מלחיצה על המפרקים. ריצת גבעות יכולה גם לעזור לך לשפר את שיווי המשקל שלך ולמנוע נפילות. ככל שאתה מטפס על השיפוע, אתה מפעיל יותר לחץ על כל רגל, וזה יכול לעזור לך לחזק את הקרסוליים ולשפר את שיווי המשקל שלך.

צעדו בזהירות עם גבעות

כאשר אתה מתחיל לבנות את שגרת הכושר שלך, ייתכן שתרצה להימנע מאימוני גבעות. הסיבה לכך היא להתחיל באימון אירובי אינטנסיבי יכול להיות קשה מדי עבור אנשים שאינם בכושר. אתה יכול לקבל הרבה מאותן יתרונות מסוגים אחרים של תרגילים, כגון שימוש בשיפוע על הליכון או אופניים נייחים, שיכולים להקל על המפרקים שלך. אם אתה רוצה לנסות ריצת גבעה, התחל עם שיפוע קצר מאוד המאפשר לך ללכת במעלה הגבעה. הימנעות מפציעה חשובה כאשר מנסים להעלות את רמת הפעילות הגופנית שלך, אז נסו להימנע ממטרות שאפתניות מדי. אתה יכול גם להקל על ריצת הגבעה על ידי ריצה על הליכון. אם אתה חדש בריצת גבעות, זה יכול להיות מועיל שיהיה מישהו בקרבת מקום שיוכל לזהות אותך למקרה שתזדקק לסיוע לעלות בחזרה לגבעה.

סיכום

ריצה בעלייה היא מאתגרת יותר מריצה על משטח ישר, אך היא יכולה לספק יתרונות בריאותיים רבים. חשוב להתחיל לאט ולהימנע מהגזמה כדי למנוע פציעה. אם אתה רוצה לשפר את רמת הכושר שלך, לרדת במשקל ולבנות כוח, נסה להוסיף ריצת גבעות לשגרת האימונים שלך. אתה יכול לעשות זאת על הליכון או למצוא גבעה בחוץ ליד הבית שלך.