לסקי יש כל כך הרבה וריאציות מצוינות

סקי הוא לא רק ספורט חורף פופולרי, זה יכול להיות דרך מצוינת לשמור על כושר ובריא כל השנה. מכיוון שמדובר בפעילות אירובית הדורשת תנועה מתמדת, הוכח שהסקי משפר את כוח הלב והריאות תוך כדי שריפת מאות קלוריות בתהליך. עם הטכניקה, הציוד והמיזוג הנכונים, כל אחד יכול להתחיל את תוכנית האימון החדשה והמרגשת הזו בביטחון ובבטיחות. הנה כמה טיפים שיעזרו לך להתחיל במסע שלך לקראת הפיכתך לגולש סקי שנשאר בכושר.

יסודות הקפיצה

החלק החשוב ביותר בכל חווית סקי הוא בטיחות. אז לפני שבכלל תדרוך על המדרונות, וודא שאתה מבין את הציוד שלך וכיצד להשתמש בו נכון. זה נכון במיוחד לגבי הביינדינג שלך, שמחזיק את מגף הסקי שלך לעקב הסקי שלך. אם אינך יודע כיצד להגדיר אותם כראוי, אתה עלול להיפצע. חנויות סקי רבות מציעות שירותי התאמת כריכה בחינם, וזו דרך מצוינת ללמוד כיצד להגדיר את הכריכות שלך בצורה נכונה. כשאתה גולש, הדבר החשוב ביותר הוא לשמור על הברכיים כפופות כל הזמן. בין אם אתם עולים או יורדים, עליכם תמיד לשמור על הברכיים כפופות וכפות הרגליים מקבילות לקרקע. אם לא תשאיר את הברכיים כפופות, אתה מסתכן בפגיעה בהן או אפילו בשבירתן.

דע את הגבולות שלך

סקי הוא אחד מענפי ספורט החורף המסוכנים ביותר, אפילו עבור גולשים מנוסים. אז לפני שאתם בכלל יוצאים לקנות זוג מגלשיים, אתם צריכים לדעת מהן היכולות הפיזיות שלכם. כשאתה מנסה לקבוע את רמת הכושר שלך, חשוב על אורח החיים הנוכחי שלך. יש לך עבודה בישיבה? יש לך עודף משקל? האם יש לך הרגלי אכילה לקויים? אם כן, תצטרך לעבוד קשה יותר כדי להכניס את עצמך לכושר סקי. תצטרך להקדיש יותר זמן לפעילות גופנית ולהתחייב לתזונה בריאה יותר. אם אתה ספורטאי מנוסה, ייתכן שתוכל לקפוץ ישר לאימוני סקי בלי הרבה הכנה.

אל תשכח את מכונת הנשמה

אם אתה גולש שסובל מאסטמה או אלרגיות, אתה עלול להיות בסיכון ללקות בהתקף אסטמה בזמן על מדרון הסקי. כדי למנוע זאת, חשוב להביא איתך את המשאף שלך. אתה צריך גם להיות מודע לגורמים פוטנציאליים כמו אבקה ואדי פליטה. אם אתם גולשים בסמוך לאזור סואן, הקפידו להתרחק מאדי הפליטה ככל האפשר. נשיאת מסכה חסינת אלרגיה יכולה לעזור לך להתרחק מאלרגנים במדרון הסקי. אם אתה גולש סקי עם אסטמה ואינך מוכן לכך, התקף יכול לקרות בכל עת. אז אם אתה גולש עם קבוצה, ספר להם על מצבך מראש כדי שיוכלו לעזור לך במקרה של התקפה.

שמור על יציבה טובה

אם אתם רוצים להימנע מפציעה בזמן סקי, חשוב לשמור על יציבה טובה. ואם אתה לא רגיל לסקי, יכול להיות קל לשכוח מיציבה נכונה. כדי לשמור על יציבה טובה בזמן הסקי, הקפידו לשמור על גב ישר וראש מורם. זה יעזור לכם להימנע מפציעה ויאפשר לכם ליהנות מהספורט למשך תקופה ארוכה יותר. בנוסף ליציבה, חשוב להיות מודע למהירות הסקי שלך. לעתים קרובות קשה לשפוט כמה מהר אתה נוסע במדרונות, מה שעלול להוביל לפציעה אם אתה נוסע מהר מדי. אם אתה גולש סקי מתחיל, נסה לשמור על המהירות שלך בסביבות 10-15 קמ"ש. ככל שתהיה נוח יותר, תוכל להתאים את המהירות שלך לטעמך.

תמשיכי לנוע תוך כדי עצירה

אחד הדברים הטובים ביותר בסקי הוא שכמעט תמיד זה מחייב אותך להישאר בתנועה. גם כאשר אתה נעצר, עדיין יש דרכים שבהן תוכל להישאר פעיל. לדוגמה, אתה יכול לעשות סקוואט על רגל אחת או לונג' בזמן שאתה מחכה שאחרים יתפוס את הפער. תרגילים אלו יכולים לעזור לשפר את שיווי המשקל והקואורדינציה וכן לחזק את הרגליים. אם אתם בקבוצה, ייתכן שתצטרכו לחכות עד שגולשים אחרים יגיעו לנקודת העצירה הרצויה להם. זו יכולה להיות הזדמנות מצוינת לנסות כמה תרגילי רגליים. אתה יכול גם לנסות לעשות סקוואט בזמן שאתה מחכה להרמה. זה יעזור לשפר את כוח הרגליים והגמישות שלך, שהם מרכיבי הכושר העיקריים של הסקי.

נסה וריאציות במיקום ובמהירות

למרות שאתה עשוי להיות להוט ללמוד טריקים חדשים ולנסות סוגי סקי חדשים, חשוב להישאר ממושמע ולהתמקד קודם כל בטכניקה הבסיסית. ובזמן שאתה מתאמן על היסודות, נסה להתנסות בתנוחות שונות. לדוגמה, נסה לעמוד יותר ויותר לקשרים שלך, להזיז את המגלשיים שלך זה מזה או לקרב אותם זה לזה, ולהתאים את הרוחב שלך. ניסוי עם התנוחות השונות הללו יעזור לך למצוא את אלה שהכי נוח לך. כמו כן, נסה להתנסות במהירויות ובשיפועים שונים. על ידי כך, תלמד כיצד לשלוט במהירות שלך ומתי לבלום או להאט.

סיכום

סקי הוא ספורט חורף שאנשים רבים נהנים ממנו כל השנה. מכיוון שמדובר בפעילות אירובית הדורשת תנועה מתמדת, הוכח שהסקי משפר את כוח הלב והריאות תוך כדי שריפת מאות קלוריות בתהליך. עם הטכניקה, הציוד והמיזוג הנכונים, כל אחד יכול להתחיל את תוכנית האימון החדשה והמרגשת הזו בביטחון ובבטיחות. בעזרת טיפים אלו, תוכלו לשפר את כישורי הסקי שלכם תוך שמירה על כושר ובריאות.