טיפול בעור שלך

עור טוב מגיע מבפנים. הפתגם הישן הזה אולי קלישאתי, אבל הוא גם נכון. למזונות שאתה אוכל ולאופן שבו אתה מטפל בגופך יש השפעה ישירה על העור שלך. אכילה נכונה עוזרת לשמור על עור בריא, כמו גם שיער וציפורניים תוך הימנעות ממזונות והרגלים מסוימים יכולה לסייע במניעת התפרצויות אקנה וסוגים אחרים של בעיות עור. יש הרבה דרכים לשמור על העור שלך במיטבו. שמירה על נהלי היגיינה טובים הוא אחד הדברים החשובים ביותר שאתה יכול לעשות כדי לשמור על עור בריא. בפוסט זה בבלוג, נסקור כמה טיפים נהדרים שיעזרו לך להשיג עור בריא וזוהר מדי יום.

הקפידו על היגיינה טובה

אחד הדברים הטובים ביותר שאתה יכול לעשות כדי לשמור על בריאות העור שלך הוא לשמור על היגיינה טובה. ככל שתנקה יותר את הפנים שלך, כך קטן הסיכוי שתיתקל בבעיות עור בהמשך הדרך. הקפד לנקות את הפנים שלך לפחות פעם ביום אם יש לך עור שמן או נוטה להתפרצויות. אם יש לך עור יבש, הקפד להשתמש בקרם לחות מדי יום, במיוחד בעונות יבשות יותר כאשר האוויר יבש יותר. כאשר אתה מנקה את הפנים שלך, הקפד להשתמש בתכשיר ניקוי עדין כדי למנוע גירוי של העור שלך. אל תשתמש בסבונים או במוצרים קשים המיועדים לשאר הגוף שלך הם שוחקים מדי ויפגעו במחסום העור, ויגרמו לעור שלך להתייבש יתר על המידה.

שטפו את הפנים עם תכשיר ניקוי ומים

אחת הדרכים הטובות ביותר לשמור על עור בריא היא על ידי שטיפת הפנים עם חומר ניקוי ומים מדי יום. בטח שמעתם את העצה הזו אלף פעמים, אבל היא חשובה. זו לא רק דרך מועילה לשמור על העור שלך נקי, אלא היא גם מקדמת עור בריא בכך שהיא מאפשרת לנקבוביות שלך לנשום. הקפידו להשתמש בתכשיר ניקוי המיועד לסוג העור שלכם. אם יש לך עור רגיל, השתמשי בתכשיר ניקוי עדין שינקה את העור שלך מבלי להסיר ממנו לחות. אם העור שלך יבש, נסה תכשיר ניקוי המיועד לעור יבש. אם יש לך עור שמן, חפש משהו שהוא עדין במיוחד. חשוב גם להקפיד להתיז את הפנים במים לאחר שטיפתם. שטיפת הפנים שלך מסירה לכלוך ושמן שנמצאים על הפנים שלך, אבל היא לא מסירה זיהומים על בסיס מים, כמו זיעה או עודפי מים מהנקבוביות שלך. ניקוי עם מים יעזור לשטוף זיהומים ולשמור על הנקבוביות שלך לא סתומות.

השתמש בקרצוף פנים עדין 2-3 פעמים בשבוע

למרות שכדאי להימנע מלשפשף את העור בצורה מוגזמת, מומלץ לשפשף את הפנים כמה פעמים בשבוע. קרצוף כמה פעמים בשבוע עם קרצוף עדין עוזר להעלים תאי עור מתים, ומאפשר לתאי עור חדשים לעלות אל פני השטח. הקפידו להשתמש בסקראב המיועד לסוג העור שלכם. הזמן הטוב ביותר לשפשף את הפנים שלך הוא לאחר שניקית אותם כדי שהקרצוף יוכל להיפטר מכל לכלוך או שמן על הפנים שלך. השתמשו בשפשוף שמיועד לפנים, לא לשאר הגוף. אם אתה מקרצף את הגוף חזק מדי, אתה יכול לגרום למיקרו-קרעים בעור, מה שעלול להוביל לזיהום.

אל תשכח להעניק לחות

העור שלך מורכב ממגוון של תאים שונים, אבל יש לו גם שכבה פנימית הנקראת דרמיס, שמכילה את רוב הלחות של העור שלך. ככל שאתה מתבגר, הדרמיס שלך הופך פחות לח ויבש יותר, מה שעלול להוביל לקמטים וקמטוטים. רוב קרמי הלחות מציעים הגנה מהשמש, אך כדאי למרוח קרם הגנה גם בבוקר כדי להגן על העור מפני קרני השמש המזיקות. חפשו קרם לחות שמיועד לאנשים עם עור מעורב או שמן. הימנע מקרמי לחות העשויים עם שמן, מכיוון שהם עלולים לסתום את הנקבוביות ולגרום להתפרצויות. כמו כן, חשוב לציין כי קרמי לחות אינם תחליף לקרם הגנה. הם לא יכולים להגן על העור שלך מקרני UVA/UVB באותו אופן כמו קרם הגנה.

הישאר מחוץ לשמש

זה צריך להיות מובן מאליו, אבל אנשים רבים שוכחים שהעור שלהם צריך הגנה מהשמש, גם כשהם לא יוצאים החוצה. תאי העור שלך מתחדשים כל הזמן, מה שאומר שהם פגיעים לקרני UV של השמש כל השנה. הקפידו להשתמש בקרם הגנה יומי עם SPF 30 ומעלה, גם בימים מעוננים. כמו כן, הקפד לחבוש כובע רחב שוליים אם תהיי בחוץ כשהשמש חזקה. הימנעו מלהיות בחוץ בשעות השיא של השמש, בין השעות 10:00-14:00.

סיכום

העור שלך הוא איבר, והוא זקוק לאותו טיפול כמו האיברים האחרים שלך. זה אומר שאתה צריך לטפל בו, ואתה צריך להאכיל אותו בחומרים מזינים טובים כדי לעזור לשמור על בריאותו. אכילה טובה כדי לקדם עור בריא היא מקום טוב להתחיל בו, אבל אתה גם צריך לתרגל היגיינה טובה ולהשתמש בהגנה מפני השמש. ישנן דרכים רבות לעזור לשמור על בריאות העור שלך, זה תלוי בך להשתמש בהן.