הנוחות והמגוון של ירקות מיובשים

כשמדובר בתוספי מזון, ירקות יבשים הם מרכיב חשוב. הם נוחים ומציעים אלטרנטיבה לירקות טריים. ירקות יבשים שימשו למגוון מטרות במשך שנים. הם ידועים בנוחות שלהם באחסון ובשימוש, כמו גם בחיי המדף הארוכים שלהם. עם הפריחה בשווקי מזון הבריאות ובשירותי משלוחים עד הבית, נרשמה ביקוש מוגבר למוצרים אלו, במיוחד בקרב אנשים עם אורח חיים עמוס, אשר מוצאים את זה מאתגר לקבל את כל אבות המזון שהם צריכים מהתזונה היומית שלהם. למרות שירקות טריים מכילים יותר ויטמינים מאשר מיובשים, ירקות יבשים הם עדיין תוספת בריאה לתזונה שלך מכיוון שהם גם עשירים בסיבים ובסוכרים טבעיים כמו גלוקוז ופרוקטוז. ניתן להוסיף אבקות ירקות או פתיתים למרקים, תבשילים, רטבים, שייקים או מתכונים אחרים כדרך להוסיף תזונה נוספת מבלי לתפוס הרבה מקום בצלחת שלך.

היתרונות של ירקות מיובשים

ירקות מיובשים הם לרוב מזינים יותר מאשר טריים מכיוון שהם נקטפים ומייבשים בשיא הבשלות כאשר מערכות ההגנה הטבעיות של הצמח הן בעוצמה הגבוהה ביותר. קציר התוצרת בזמן זה אומר שאתה מקבל יותר נוגדי חמצון וויטמינים ממה שהיית מקבל אם קטפת את הירקות מוקדם או מאוחר מדי. תהליך הייבוש מעורר גם תגובות ביוכימיות בירקות שהופכות אותם למזינים יותר. ירקות יבשים, במיוחד אלה שגדלים באופן אורגני, יכולים להיות בעלי ריכוז גבוה יותר של ויטמינים ומינרלים כמו בטא-קרוטן, ברזל וסידן מאשר בירקות טריים. לירקות מיובשים יש גם חיי מדף ארוכים יותר מאשר לטריות, ולכן הם הטובים ביותר לאחסון מזון לטווח ארוך. זה חשוב במיוחד באזורים שחווים הוריקנים תכופים, שיטפונות או אסונות טבע אחרים. אנשים שמשתמשים בירקות מיובשים כתוסף מזון צריכים להיות מודעים לכך שהם מאבדים חלק מהערך התזונתי שלהם כאשר הם מקבלים מים מחדש. עם זאת, הם עדיין יכולים להיות תוספת בריאה לתזונה מאוזנת.

עגבניות מיובשות

עגבניות מיובשות הן אחד המוצרים המוקדמים ביותר של תעשיית המזון היבש. ניתן לאכול אותם כחטיפים או להשתמש בהם בבישול, ומגיעים בכמה סוגים, כמו מיובש בשמש, מיובש בתנור ומיובש. עגבניות מיובשות עשירות בסיבים ובוויטמין C. הן גם מקור מצוין לנוגדי חמצון טבעיים ואשלגן, מה שהופך אותן לתוספת בריאה לכל תזונה. בגלל תכולת הסיבים והמים הגבוהה שלהן, עגבניות מיובשות דלות בקלוריות, מה שהופך אותן לבחירה טובה עבור מי ששומר על משקלן. מכיוון שעגבניות מיובשות ארוזות בשמן ועשויות להכיל תוספת נתרן, אלו שאוכלים בדיאטה דלת נתרן צריכים לצרוך אותן במתינות. עגבניות מיובשות גם עשירות באוקסלט, חומר שיכול להשפיע על יכולת הגוף לספוג מינרלים כמו סידן וברזל.

גזר מיובש

גזר עשיר בבטא קרוטן, ויטמין A וסיבים ומהווים מקור טוב לאשלגן וויטמין B6. ניתן גם לגדל אותם כמעט בכל אדמה, אפילו בקרקע חולית או דלה, מה שהופך אותם לירק עיקרי באזורים רבים בעולם. ניתן לאכול גזר נא או מבושל במרקים, תבשילים, תבשילים או תבשילים מוקפצים. ניתן גם למיץ אותם, להכין מהם מאפינס, או להשתמש בהם בסלטים או סלט כרוב. גזר מיובש הוא מזון נוח לקחת לטיולים או בזמן נסיעה, מכיוון שהוא קל משקל וקל לאחסון. גזר מיובש מספק ויטמינים A ו-C, סיבים ואשלגן, מה שהופך אותם לתוספת בריאה לכל תזונה. עם זאת, הם דלים יחסית בקלוריות ואינם מכילים נתרן, ולכן מי שצופה במשקלם צריך לצרוך אותם במידה.

אפונה ירוקה מיובשת

אפונה מיובשת משמשת בדרך כלל כמקור לחלבון במזונות צמחוניים והיא ידועה בעיקר במקומה במרק אפונה. הם משמשים גם להכנת המבורגרים צמחוניים, קציצות ובייקון צמחוני. אפונה היא מקור טוב לחלבון וסיבים ומכילה מספר ויטמינים, כולל B12, ניאצין ופולאט, מה שהופך אותם לתוספת בריאה לכל תזונה. אפונה מיובשת היא גם דלה בקלוריות, מה שהופך אותה למזון יסוד טוב לאנשים שצופים במשקלם. אפונה עשירה גם באוקסלט וגם בפיטאט, תרכובות טבעיות שיכולות להפחית את יכולת הגוף לספוג מינרלים מסוימים. זה נכון במיוחד עבור ברזל, סידן ואבץ.

תירס מיובש

תירס הוא אחד הגידולים המגוונים ביותר בעולם. אפשר לאכול טרי, מיובש, מוקפץ או טחון לקמח. תירס משמש גם לייצור בירה, דלק אתנול וסוגים רבים של קמח תירס וגריסים. התירס עשיר בויטמינים B, C ו-E, חומצה פולית, ניאצין, אשלגן וסיבים, מה שהופך אותו לתוספת בריאה לכל תזונה. הוא משמש לרוב כמרכיב במרקים ותבשילים וכתוספת. אפשר גם להקפיץ ולאכול כחטיף. תירס עשיר גם באוקסלט וגם בפיטאט, תרכובות טבעיות שיכולות להפחית את יכולת הגוף לספוג מינרלים מסוימים. זה נכון במיוחד עבור ברזל, סידן ואבץ.

נבט שעועית מיובש

נבטי שעועית הם מאכל אסייתי פופולרי ומשמשים גם בסלטים, מוקפצים וכריכים. נבטי שעועית יבשים עשירים בוויטמינים A ו-C ובחומצה פולית והם מקור טוב לסיבים. נבטי שעועית הם הטובים ביותר כאשר הם צורכים טריים, אך ניתן לייבש אותם ולשמור אותם במשך מספר חודשים. מיובשים נמכרים לרוב בשקיות ניילון וניתן להוסיף אותם למרקים, מוקפצים, סלטים או כריכים. נבטי שעועית דלים בקלוריות ואינם מכילים נתרן, מה שהופך אותם לבחירה טובה עבור מי ששומר על משקלם. עם זאת, הם עשירים באוקסלט, חומר שיכול להפחית את יכולתו של הגוף לספוג מינרלים מסוימים.

סיכום

ירקות יבשים הם אחת הדרכים הטובות ביותר להכניס יותר חומרים מזינים לתזונה שלך. הם נוחים וניתן להוסיף אותם למגוון מנות. זכרו לבחור בירקות מיובשים דלים בנתרן ועשירים בויטמינים ומינרלים.