ביצוע פעילות גופנית סדירה כדי להפחית מחלות כרוניות

פעילות גופנית סדירה יכולה לשפר את הבריאות שלך במובנים רבים. זה יכול להפחית את הסיכון למחלות כרוניות, כמו סוכרת מסוג 2 ומחלות לב וכלי דם, כמו גם להפחית מתח וחרדה. לפעילות גופנית סדירה יש גם השפעות חיוביות על הבריאות הנפשית שלך, כמו הגברת הביטחון העצמי והפחתת הבדידות. בעזרת פעילות גופנית, אתה יכול גם להגביר את הסיבולת, הכוח, האיזון והקואורדינציה שלך. יתרה מכך, פעילות גופנית סדירה מפחיתה את הסיכון לנפילות אצל קשישים על ידי חיזוק השרירים ושיפור שיווי המשקל. לא כולם חובבי חדרי כושר או יציאה לריצות ארוכות בחוץ בחום. אבל יש הרבה דרכים לעשות קצת פעילות גופנית כל יום שלא לוקחת הרבה זמן או אנרגיה. גם אם יש לך לוח זמנים עמוס עם חובות עבודה או משפחתיות, כל אחד יכול למצוא זמן לפעילות.

הליכה

הליכה היא אחת הדרכים הטובות והקלות ביותר להיות פעילים. זוהי דרך מצוינת לשפר את הבריאות והרווחה הכללית שלך, תוך הפחתת מתח וחרדה. אתה לא צריך שום ציוד מיוחד או מנוי לחדר כושר כדי ללכת כל מה שאתה צריך זה זוג נעליים נוחות. הליכה נהדרת לבריאות הלב שלך, כמו גם להפחתת הסיכון לסוגי סרטן וסוכרת מסוימים. הליכה גם מפחיתה את הסיכון לשבץ ומסייעת בירידה במשקל. לירידה במשקל ובריאות טובה, יש לשאוף לכ-30 דקות הליכה בכל יום. אתה יכול לחלק את זה למספר טיולים קצרים לאורך היום. הליכה היא גם אפשרות טובה אם אתה סובל מכאבי מפרקים או מתאוששים מפציעה.

אימון כח

אימוני כוח הם עוד דרך מצוינת לבצע פעילות גופנית. זה יכול להפחית את הסיכון למחלות לב וכלי דם, סוכרת מסוג 2, כאבי פרקים ושרירים וסוגים מסוימים של סרטן. אימוני כוח כוללים הרמת משקולות או שימוש ברצועות התנגדות לבניית שרירים. לשריר יתרונות בריאותיים רבים, כמו שריפת יותר קלוריות מאשר סוגים אחרים של רקמות. זה יכול לעזור בירידה במשקל ושליטה ברמת הסוכר בדם ובלחץ הדם. מיתוס נפוץ הוא שהרמת משקולות תגרום לך להיות מגושם או כבד יותר. זה שקרי והרמת משקולות למעשה מגדילה את מסת השריר ויכולה לעזור לך לשמור על משקל תקין. כאשר אימוני כוח, עדיף להתחיל עם משקלים נמוכים וחזרות גבוהות יותר. אתה יכול גם לנסות לקחת שיעורים בחדר כושר מקומי או לשכור מאמן אישי כדי ללמוד צורה נכונה ולקבל ייעוץ מותאם אישית. אתה יכול לעשות אימוני כוח בבית, בעבודה, או אפילו בחוץ.

שחייה

להגיע לכמה הקפות היא דרך מצוינת להתאמן, במיוחד אם אתה אוהב ספורט ימי. שחייה היא אחד התרגילים הטובים ביותר שאתה יכול לעשות עבור הלב והריאות שלך, וזה גם בעל השפעה נמוכה. זה אומר שאתה פחות סביר להתאמץ או לפגוע במפרקים ובשרירים שלך. כשאתה שוחה, קצב הלב שלך עולה ואתה שורף קלוריות כפי שהיית עושה בריצה או הליכה. עם זאת, המפרקים שלך סובלים פחות מכות מכיוון שאתה נתמך במים. שחייה מצוינת גם לירידה במשקל ולחיטוב השרירים. אם אתה שוחה באופן קבוע, אתה יכול לשפר את הסיבולת שלך, לבנות כוח ולהגדיל את קיבולת הריאות שלך. זהו גם תרגיל בעל השפעה נמוכה, כך שהוא מתאים כמעט לכל אחד. אבל ללא קשר לרמת המיומנות והכושר שלך, אתה יכול למצוא דרכים להפוך את השחייה למאתגרת יותר או להתאים לצרכים שלך.

רכיבה על אופניים

רכיבה על אופניים היא עוד דרך מצוינת לפעילות גופנית, במיוחד אם אתה גר ליד או על שביל אופניים. רכיבה על אופניים מצוינת לבריאות הלב וכלי הדם ולשריפת קלוריות, במיוחד אם אתם עולים בעלייה או רוכבים מהר. אתה גם לא צריך לצאת לטיולי אופניים ארוכים כדי לראות יתרונות. רכיבה על אופניים באופן קבוע היא גם דרך טובה לחיטוב הרגליים ולבנות כוח. זה גם קל למפרקים ומתאים כמעט לכל אחד ללא קשר לגיל או לרמת הכושר שלך. רכיבה על אופניים היא ספורט פופולרי, אבל היא גם צורת פעילות גופנית מצוינת למתחילים. אתה יכול לרכוב על אופניים בשביל להתאמן, בשביל הכיף, או כדי להשיג מקומות. בדוק תחילה עם הרופא שלך כדי לראות אם רכיבה על אופניים מתאימה לך.

רק מתחיל

אם מעולם לא התעמלת באופן קבוע, ייתכן שאתה תוהה מתי אתה יכול לצפות לראות תוצאות. פעילות גופנית לוקחת זמן, אז אל תצפו לראות שינויים מהירים. מומלץ להמתין לפחות שלושה חודשים לפני שתבחין ביתרונות משמעותיים בבריאות הגוף או הנפש. לפעילות גופנית באופן קבוע יש גם הרבה קשר לעקביות. ככל שתתאמן בתדירות גבוהה יותר, כך היתרונות תראו גדולים יותר. אתה יכול גם להגביר את ההשפעות החיוביות של פעילות גופנית על ידי אכילת תזונה בריאה. ודא שאתה מקבל מספיק חלבון, דגנים מלאים, פירות וירקות. כדאי גם לעקוב אחר הפעילות הגופנית שלך. נסה לרשום את האימונים שלך באינטרנט או להשתמש במעקב אחר פעילות. זה יעזור לך לראות היכן אתה יכול לבצע שיפורים.

שורה תחתונה

פעילות גופנית סדירה היא דרך מצוינת לשפר את הבריאות והרווחה שלך. זה יכול להפחית את הסיכון למחלות כרוניות ולשפר את הבריאות הנפשית שלך. למרות שפעילות גופנית יכולה להיות מועילה לכולם, היא חשובה במיוחד עבור אנשים עם מחלות כרוניות. זה גם יכול לעזור להאט את תהליך ההזדקנות, לשפר את מצב הרוח ולשפר את איכות השינה. אם אתם מחפשים לשפר את הבריאות שלכם, חשוב למצוא דרך להתאמן באופן עקבי. על ידי בחירת סוג של פעילות גופנית שאתה נהנה ויכול להשתלב בלוח הזמנים שלך, אתה יכול להיות בטוח להפוך פעילות גופנית סדירה להרגל לכל החיים.