אירובי וסיבולת הם חלק חיוני בכל שגרת פעילות גופנית, במיוחד עבור אלו המעוניינים לרדת במשקל או להיכנס לכושר. עם זאת, לא כל שגרות אירובי נוצרות שוות. על מנת לייעל את התוצאות שלך, עליך לבחור את הסוג הנכון של פעילויות אירוביות עבור המטרות ורמת הניסיון שלך. לדוגמה, אם אתה רוצה לבנות סיבולת ולחזק את הלב שלך, lunges הם בחירה מצוינת. ריאות הם אחד התרגילים הטובים ביותר לחיזוק פלג הגוף התחתון מבלי להפעיל לחץ רב על המפרקים. הם גם עוזרים לבנות איזון ויציבות על ידי הגברת הפרופריוספציה.

מהי פרופריוספציה?

פרופריוספציה היא היכולת של השרירים והמפרקים שלך לייצר תחושת תנועה ומיקום. זהו חיישן חשוב מאוד המאפשר לך לדעת היכן נמצאים חלקי הגוף שלך בחלל מבלי שתצטרך להסתכל עליהם. הפרופריוספציה מושפעת מגורמים רבים, כולל בריאותך, רמת הכושר והגיל שלך. במהלך פעילות גופנית, ניתן לשפר את הפרופריוספציה על ידי הגברת חוזק השרירים והמפרקים. זה עוזר לגוף שלך להבין טוב יותר היכן נמצאים חלקי הגוף שלך במהלך התנועה, מה שיכול לסייע במניעת פציעה על ידי איזון הסיכון לחוסר איזון בשרירים ופציעה במפרקים.

איך לעשות Lunge

לפני שניכנס ליתרונות של lunges, בואו נסתכל כיצד עליכם לבצע אותם. הנה שלב אחר שלב מהיר וקל. עמוד עם הרגליים ברוחב הירכיים והידיים על המותניים. קח צעד גדול קדימה עם רגל אחת, ואפשר לברך של הרגל השנייה להתכופף. הורד את גופך עד שהברך הקדמית שלך נמצאת בזווית של 90 מעלות והברך האחורית שלך כמעט נוגעת בקרקע. דחוף את עצמך בחזרה לעמדת ההתחלה עם הרגל הקדמית, ולאחר מכן החלף רגליים. חזור על התרגיל עד שתסיים את הסט שלך.

יתרונות הסיבולת של Lunges

ריאות הן בחירה מצוינת כאשר אתה מחפש לבנות את סיבולת האימונים שלך. הסיבה לכך היא שמדובר בפעילות בעלת השפעה נמוכה שמפעילה מעט מאוד לחץ על המפרקים. עם כל זריקה, אתה תאמן את השרירים שלך לעבוד קשה יותר, מה שיגביר את קצב הלב שלך ויגרום גם לריאות שלך לעבוד קשה יותר. ככל שתבצעו יותר זריקות, כך שרירי הרגליים יתחזקו. זה יעזור לך ללכת, לרוץ ולעלות במדרגות בקלות. ריאות מגדילות גם את הכוח והגמישות בירכיים ובשרירי הליבה שלך, מה שיכול לעזור לך להימנע מפציעות כמו כאבי גב תחתון. שרירי ליבה חזקים יותר גם עוזרים לך לשמור על יציבה טובה, מה שיאפשר לך להיראות ולהרגיש בטוחים יותר כשאתה בעבודה או באינטראקציה עם אחרים.

יתרונות חוזק ליבה של Lunges

כפי שכבר הזכרנו, ריאות הם תרגיל נהדר להגברת כוח הליבה. למעשה, הם אחת הדרכים הטובות ביותר למקד את השרירים העמוקים ביותר באזור הבטן, המכונה transversus abdominis. שרירים אלו חשובים לשמירה על עמוד שדרה בריא, וחיזוקם באמצעות פעילות גופנית סדירה יכולה לעזור לשפר את היציבה שלך, להפחית כאבי גב תחתון, לתמוך ביציבות עמוד השדרה ולשפר את ביצועי הספורט שלך. תגלו גם שהידוק השרירים בליבה שלכם עוזר לשטח את הבטן, מספק מראה חיטוב יותר וגם משפר את שיווי המשקל, היציבה והביטחון.

יתרונות החיטוב של Lunges

ככל שתחזק את שרירי הליבה שלך, תגלה שהשומן סביב החלק האמצעי שלך מתחיל להיעלם. עם זאת, תשים לב שגם הרגליים שלך מתחילות להשתנות! ריאות הן תרגיל נהדר לחיטוב פלג הגוף התחתון תוך כדי עבודה על הליבה בו זמנית. הסיבה לכך היא שהם מפעילים את פלג הגוף התחתון ושרירי הליבה בבת אחת בזמן שאתם מייצבים ותומכים בעמוד השדרה שלכם בזמן שאתם מתנפלים. אף על פי שהזיות עוזרות לשרוף קלוריות, הן לא שורפות הרבה כמו כמה תרגילי אירובי אחרים. אם אתה מחפש תרגיל שיעזור לך לרדת במשקל, אולי תרצה לנסות אימון אינטרוולים או HIIT. לחלופין, אתה יכול להשלים את שגרת האימונים שלך עם כמה תרגילי חיטוב רגליים, כמו ריאות או סקוואט.

Lunge לרוחב עם טוויסט

זריקות לרוחב נהדרות לשיפור הקואורדינציה וכוח השרירים, במיוחד בירכיים החיצוניות. ודא שהברך שלך לא עוברת את אצבעות הרגליים שלך כשאתה זורק כדי למנוע פציעה בברך. וריאציה זו כוללת טוויסט, שיעזור לשפר את כוח הליבה והקואורדינציה שלך. עמוד עם הרגליים ברוחב הירכיים בערך. קח צעד גדול לצד אחד עם רגל אחת, כופף את שתי הברכיים והורד את הירכיים כאילו אתה מתכוון לשבת. שמור את הרגל השנייה שלך נייחת.

מילים אחרונות

ריאות הן בחירה מצוינת לבניית סיבולת וחיטוב הרגליים. הם יכולים להיעשות בכל מקום, וכל מה שאתה צריך זה קצת שטח פתוח. כמו סוגים רבים אחרים של אירובי, ניתן לבצע ריאות עם או בלי משקולות. הם גם דרך מצוינת לנער את שגרת הפעילות הגופנית שלך אם עשית את אותו הדבר יותר מדי זמן. אם אתה מחפש לשפר את הסיבולת שלך ולבנות שרירים, ריאות הם בחירה מצוינת. הם קלים לביצוע, וניתן לעשות אותם בכל מקום.