סוגים שונים של סקוואט לסבולת

מחפשים לבנות סיבולת? נסה לשלב סקוואט בשגרת האימון הביתית שלך. סקוואט הוא תרגיל נהדר מכיוון שהם מפעילים מספר שרירים בגוף וקל להתאים אותם לרמות שונות של אינטנסיביות. הן גם אחת הדרכים הטובות ביותר למנוע פציעות ברכיים, שכן תרגיל זה מחזק את הארבע ראשי, הברכיים והקרסוליים בו זמנית. אימונים ביתיים הם דרך מצוינת לסחוט קצת יותר פעילות גופנית במהלך השבוע העמוס שלך. הם יכולים להיעשות מהנוחות של הבית שלך ללא צורך בציוד מיוחד מושלם אם אתה גר בדירה קטנה או שאין לך גישה למנוי לחדר כושר או שטח חיצוני להליכה או ריצה. אימונים ביתיים אלה למתחילים עם מדריכי וידאו יתנו לך את הדחיפה שאתה צריך כדי לחזור לכושר.

סקוואט כיסא

כפיפות בטן של כיסא נהדרות למתחילים מכיוון שהם נעשים תוך כדי ישיבה על כיסא. הם משמשים בעיקר כתרגיל חימום כדי להכין את השרירים לאימונים אינטנסיביים יותר. סקוואט כיסא יכול להתבצע עם עמידה רחבה יותר או עם כפות הרגליים צמודות זו לזו. אחת הדרכים להפוך את התרגיל הזה לאינטנסיבי יותר היא להחזיק משקל כמו בקבוק מים או משקולות בכל יד. הקפידו לעשות זאת בצורה מבוקרת, והימנעו מהקפצות. סקוואט כיסא נהדר למתחילים מכיוון שהם אינם דורשים ציוד מיוחד. כל מה שאתה צריך זה כיסא כל סוג של כיסא יתאים. אתה יכול גם להפוך את התרגיל למאתגר יותר על ידי עמידה על כדור יציבות.

קפיצות סקוואט

קפיצות סקוואט הן תרגיל בעצימות גבוהה שיעלה את הדופק שלך. אתה עושה תנועת כפיפה תוך כדי אוחזת הידיים שלך לצדדים, ואז קופץ הכי גבוה שאתה יכול. קפיצות סקוואט יכולות להתבצע גם באמצעות משקולת משוקללת או משקולות. זה יהפוך את התרגיל למאתגר יותר. קפיצות סקוואט הן דרך מצוינת לבנות סיבולת וכוח על ידי מיקוד לארבע ראשי, הגלוטס, השוקיים והליבה. הם גם תרגיל נהדר להגברת המהירות והכוח שלך במהלך ספורט כמו טניס, כדורסל וכדורגל.

סקוואט סומו

סקוואט סומו מחייב אותך לכריע עם עמידה רחבה וכפות הרגליים שלך יצאו. החזק משקולת בכל יד או לוחית משקל בגובה החזה כדי להפוך את התרגיל למאתגר יותר. הקפד לשמור על גב ישר ככל האפשר ושהברכיים שלך לא ימשכו את אצבעות הרגליים בזמן שאתה יושב ומתרומם שוב. סקוואט סומו משמשים בעיקר לחיזוק הארבע ראשי. הם יכולים גם לעזור לשפר את שיווי המשקל והזריזות שלך.

קפיצות טאק

קפיצות טאק הן אחד התרגילים המאתגרים ביותר ברשימה זו. הם דורשים ממך לקפוץ גבוה ככל האפשר ואז למשוך את הברכיים לתוך החזה שלך באותו הזמן. התחל עם מספר נמוך יותר של קפיצות טאק והתקדם עד ליותר. קפיצות טאק הן דרך מצוינת לבנות כוח מתפרץ בפלג הגוף התחתון והליבה. הם גם תרגיל אירובי טוב ויעזור לשפר את הסיבולת הכללית שלך.

Jumping Lunge HIIT

ריצות קפיצות הן תרגיל אירובי וסיבולת רגליים נהדר. התרגיל נעשה על ידי נקיטת תנוחת זריקה, ואז קפיצה חזרה לעמדת ההתחלה. ניתן לעשות זאת בסטים של 10 או יותר. הקפד להחליף רגליים בכל פעם כדי ששתי הרגליים יתאמנו טוב. ריצות קפיצה הן תרגיל נהדר לפלג הגוף התחתון שיחזק את ה-quads, את שרירי הירך האחורי, את העכוז ואת השוקיים. הם תרגיל אירובי טוב וניתן לעשות אותם בכל מקום כל מה שאתה צריך זה קצת מקום.

יתרונות סקוואט במשקל גוף

ישנם יתרונות רבים של סקוואט במשקל גוף. הם דרך מצוינת לבנות כוח ולגוון את פלג הגוף התחתון ואת הליבה. סקוואט הוא גם אימון אירובי נהדר, כלומר, הם עוזרים לשרוף קלוריות. כבונוס נוסף, ניתן לבצע סקוואט כמעט בכל מקום, בבית, בפארק, אפילו בחופשה. הם מתאימים גם לאנשים מכל הגילאים, המינים ורמות הכושר. אתה יכול גם לעשות וריאציות שונות של סקוואט כדי לשמור על דברים מעניינים. לדוגמה, אתה יכול לעשות ג'אמפ סקוואט או סקוואט משוקלל אם אתה רוצה אתגר. לסקוואט במשקל גוף יש גם יתרונות רבים אחרים, הם משפרים את היציבה, האיזון והקואורדינציה שלך; הם עוזרים במניעת נפילות ופציעות, והם נהדרים לחוזק ולגמישות הליבה שלך.

סיכום

סקוואט הוא תרגיל נהדר לשיפור הסיבולת והכוח הכלליים שלך. הם גם דרך מצוינת למנוע פציעות ברכיים מכיוון שהם מחזקים את הארבע ראשי, הברכיים והקרסוליים בו זמנית. לא משנה באיזה תרגיל תבחרו, הקפידו לבצע אותם בצורה מבוקרת. זה יעזור לך להפיק את המרב מהפעילות הגופנית שלך ולמנוע פציעות. לקבלת התוצאות הטובות ביותר, נסה להשתלב בכמה אימונים קצרים לאורך היום שלך. ניתן לעשות זאת בזמן צפייה בטלוויזיה או המתנה לפגישה. בין אם אתה מתחיל ובין אם אתה מחפש וריאציה של תרגיל קיים, האימונים הביתיים האלה יעזרו לך להתחיל.