השליליות של לא לשתות הרבה מים

שתיית מספיק מים חיונית לבריאותנו. אבל רבים מאיתנו לא שותים מספיק מים על בסיס יומי וסובלים מההשלכות. ההשפעות השליליות של אי שתיית מים כוללות התייבשות, כאבי ראש, עייפות ומערכת חיסונית מוחלשת. לא שתיית מים מספקת יכולה להיות גם השלכות חמורות יותר כמו לחץ דם גבוה, אבנים בכליות ואפילו התייבשות כרונית. במאמר זה נדון בהשפעות השליליות של אי שתיית מים מספקת על הבריאות שלך.

התייבשות

אם אתה לא שותה מספיק מים, אתה עלול להיות בסיכון להתייבשות. חשוב לזכור שלא כל המים זהים. אם אתם שותים סודה, מיץ או משקאות ממותקים אחרים, לא תקבלו את אותם יתרונות בריאותיים כמו מים. מחקרים מצביעים על כך שכשני שלישים מהאמריקאים אינם שותים מספיק מים. ואיגוד הלב האמריקאי (AHA) אומר ש-40% מהאנשים לא מקבלים מספיק מים, במיוחד בחודשי הקיץ. למה כל כך הרבה אנשים לא מקבלים מספיק מים? בעוד שחלק מהאנשים פשוט שוכחים לשתות מספיק מים, אחרים שותים יותר מדי משקאות ממותקים. אנשים רבים מסתמכים על קפה, סודה, מיצי פירות ומשקאות מתוקים אחרים. זו לא דרך בריאה לחות את הגוף שלך.

כאבי ראש

אי שתייה מספקת של מים עלולה לגרום לכאבי ראש מסיבות רבות. כאבי ראש הם סימן שכיח להתייבשות מכיוון שהגוף דל במינרלים חיוניים. מחסור במים במערכת שלך גם מפעיל לחץ נוסף על מערכת הדם שלך, מה שעלול להוביל לכאבי ראש. קפאין הוא אשם נוסף בכאבי ראש. אם אתה שותה יותר מדי משקאות המכילים קפאין, סביר להניח שתחווה כאב ראש. אם אתה סובל מכאבי ראש על בסיס יומיומי, אולי כדאי לך לשקול כמה מים אתה שותה. אם אתה לא שותה מספיק מים, אולי תרצה להגדיל את צריכת המים שלך כדי לראות אם זה עוזר לכאבי הראש שלך.

עייפות

שתיית מספיק מים יכולה לעזור לך להימנע מתחושת עייפות. אי שתייה מספקת של מים עלולה לגרום לעייפות בכמה דרכים. אחת הסיבות שאנשים חווים עייפות כשהם לא שותים מספיק מים היא בגלל המחסור במינרלים וויטמינים במערכת. אם חסר לך מינרלים חיוניים אלה, אתה הולך להרגיש עייף. סיבה נוספת לכך שאתה עלול להרגיש עייף יותר כאשר אתה לא שותה מספיק מים היא בגלל שמערכת הדם שלך נמצאת בלחץ. זרימת הדם שלך חיונית להובלת חמצן בכל הגוף. אם אתה לא שותה מספיק מים, סביר להניח שתחווה עייפות. אם אתה מרגיש עייף על בסיס יומי, אולי תרצה לשקול כמה מים אתה שותה.

מערכת חיסון חלשה

לא שתיית מספיק מים נקשרה למערכת חיסונית מוחלשת, מה שאומר שיש לך סיכוי גבוה יותר להצטנן או מחלה אחרת. שתיית מספיק מים חיונית לשמירה על מערכת החיסון שלך חזקה. כאשר אתה לא שותה מספיק מים, הגוף שלך יהיה נוטה יותר לחלות. זה יכול לקרות בגלל התייבשות. כאשר הגוף שלך דל במים, הוא הולך להיפטר מהמים תחילה. זה אומר שהגוף שלך לא יוכל להילחם גם בזיהומים. מחסור במים יכול גם לגרום לכלי הדם שלך להיות דלקתיים יותר. זה יכול להוביל לקרישי דם, שעלולים להשפיע על המערכת החיסונית שלך.

השלכות אחרות של התייבשות

כבר דנו כיצד לא שתיית מספיק מים עלולה לגרום לכאבי ראש ועייפות. אבל ישנן השפעות שליליות נוספות של אי שתיית מים מספקת. אתה יכול לצפות להרגיש יותר לחוץ וקשה לך לישון כאשר אתה לא שותה מספיק מים. לא לשתות מספיק מים עלולה להיות השלכות חמורות אחרות. כאשר הגוף שלך דל במים, אתה מגביר את הסיכון לפתח לחץ דם גבוה. כמה מחקרים מצאו שצריכת מים נמוכה עלולה להעלות את לחץ הדם עד ארבע נקודות. מחקרים אחרים מצאו כי מחסור במים יכול לגרום ללחץ הדם לעלות עד 10 נקודות. אי שתייה מספקת של מים יכולה גם להוביל לאבנים בכליות. אם אינך צורך מספיק מים, השתן שלך הולך להיות סמיך יותר, מה שעשוי להגביר את הסיכון לפתח אבנים בכליות.

כמה מים אתה צריך?

כמות המים שאתה צריך בכל יום משתנה מאדם לאדם. הדרך הטובה ביותר לקבוע כמה מים אתה צריך לשתות היא לעקוב אחר מה שהגוף שלך אומר לך. הסימנים לכך שאתם לא שותים מספיק מים כוללים כאבי ראש, תחושת עייפות וקושי להתמקד. אתה יכול גם לבדוק את השתן שלך כדי לראות אם יש לו גוון צהוב חיוור. אם השתן שלך כהה יותר, סביר להניח שאתה לא שותה מספיק מים. אתה צריך לשאוף לשתות כשמונה כוסות מים בכל יום. אם אפשר, כדאי לנסות לשתות יותר מים במהלך היום. אם אתה נאבק עם שתיית יותר מים, אולי כדאי לך להתחיל לנהל יומן. מעקב אחר כמות המים שאתה שותה בכל יום יכול לעזור לך לבנות הרגלים טובים יותר.

טיפים שיעזרו לך לשתות יותר מים

ישנן מספר דרכים לעזור לך לשתות יותר מים. ראשית, אולי כדאי להשקיע בבקבוק מים שאתה אוהב. בקבוק מים שאתה אוהב יעזור לך לקבל מוטיבציה רבה יותר לשתות מים. דרך נוספת לעזור לך לשתות יותר מים היא לשתות כאשר אתה רעב. רעב הוא לעתים קרובות בטעות כצמא. אם אתה משתוקק למים, זה עשוי לעזור לשתות מים במקום לאכול אוכל. אתה יכול גם לעזור לעצמך לשתות יותר מים על ידי הוספת לימון או ליים. אתה יכול להוסיף את אלה פירות שיעזרו לטעום למים טוב יותר. שתיית מים עם לימונים או ליים נמצאה כמשפרת את היתרונות הבריאותיים של המים.

סיכום

אי שתייה מספקת של מים עלולה להוביל לכאבי ראש, עייפות, מערכת חיסון מוחלשת והשלכות שליליות נוספות? חשוב לזכור שלא כל המים זהים. אתה רוצה לשתות מים ללא נתרן, חומרי טעם וריח מלאכותיים ותוספים אחרים. זכרו ששתיית מים אינה חשובה רק לבריאותכם. זה גם יכול לעזור לך לרדת במשקל. ותתחיל לראות תוצאות תוך מספר ימים.